Urodziłem się w 1964 roku w Krakowie. Ukończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim; jestem wydawcą, redaktorem i tłumaczem.

Moją największą pasją są góry, a zwłaszcza Tatry, po których chodzę zarówno w lecie, jak i w zimie.

Fotografią zajmuję się od wczesnej młodości. Po wieloletniej fascynacji tradycyjną fotografią czarno-białą, obecnie głównie koncentruję się na technice cyfrowej, próbując uchwycić ulotną grę światła w górskim krajobrazie.

Niedoścignionym mistrzem jest dla mnie amerykański fotografik Ansel Adams, którego prace przez wiele lat inspirowały mnie do poszukiwań w obszarze fotografii czarno-
-białej i nadal powodują niepewność co do wyboru techniki na następne lata.

Fotografię długo traktowałem jako bardzo osobisty, niemal intymny sposób obcowania
z Naturą. W 2009 roku zostałem zaproszony przez Muzeum Historii Fotografii do udziału w VI Krakowskiej Dekadzie Fotografii zorganizowanej dla upamiętnienia setnej rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza. Zaprezentowałem zbiór dwudziestu trzech prac pod tytułem Impresje karpackie. Projekt ten zapewne nigdy nie zostałby zrealizowany, gdyby nie zaangażowanie pracowników Muzeum Historii Fotografiiw Krakowie oraz namowy i wsparcie przyjaciół.

W 2010 roku otrzymałem zaproszenie od Dyrekcji Galerii A1 Politechniki Krakowskiej, gdzie gościłem z wystawą Tatrzańskie reminiscencje. Wystawa ta uzyskała dotację Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

W kwietniu 2011 roku współorganizowałem konferencję poświęconą Mariuszowi Zaruskiemu w siedemdziesiątą rocznicę śmierci, która odbyła się w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu. W ramach konferencji zaprezentowałem wystawę Na bezdrożach tatrzańskich. więcej >>

Między Mnichem a Szatanem

8 kwietnia 2015 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze nastąpiło otwarcie mojej najnowszej wystawy Między Mnichem a Szatanem. Tatrzańskie światłocienie. Więcej:

ZPAF

8 lutego 2015 Związek Polskich Artystów Fotografików przyjął siedmiu nowych członków, w tym również mnie.
Więcej: http://www.zpaf.pl/aktualnosci/

Tatry. Koncert na dwóch

W październiku 2012, wspólnie z Michałem Jagiełłą, opublikowaliśmy w Wydawnictwie Astraia album poetycki Tatry. Koncert na dwóch będący próbą nawiązania artystycznego dialogu między wierszem i obrazem. Słowo wstępne napisał Konrad Karol Pollesch. Nasza publikacja doczekała się licznych recenzji oraz komentarzy, m.in. na portalu www.pisarze.pl (Krzysztof Lubczyński), a także na łamach tygodnika "Przegląd" (Andrzej Dryszel), "Tygodnika Podhalańskiego" (Beata Zalot), miesięcznika "Nowe Książki" (Piotr Szewc), kwartalnika "Tatry" (Marek Grocholski) oraz dwumiesięcznika literackiego "Topos" (Wojciech Kudyba). Niektóre z tych recenzji zostały opublikowane na stronie internetowej Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Fotografików (Linki: Fotografia i poezja tatrzańska teraz w Warszawie, "Tatry. Koncert na dwóch" - wydano poetycki album ..., Wystawa Krzysztofa Wojnarowskiego "Na bezdrożach tatrzańskich"). więcej >>

Na bezdrożach tatrzańskich

8 kwietnia 2011 o godzinie 11.00 w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbył się wernisaż mojej wystawy Na bezdrożach tatrzańskich. Wystawa została zorganizowana w ramach obchodów siedemdziesiątej rocznicy śmierci Mariusza Zaruskiego. Wystawa była prezentowana w Zielonej Górze, Warszawie (trzykrotnie), Katowicach, Sopocie oraz w Łodzi.

Tatrzańskie reminiscencje

19 listopada 2010 o godzinie 18.00 w Galerii A1 przy ul. Kanoniczej 1 w Krakowie odbył się wernisaż mojej wystawy Tatrzańskie reminiscencje. Wystawa została zrealizowana na zaproszenie Dyrekcji Galerii, przy udziale finansowym Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i była otwarta do 7 grudnia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do finalizacji tego przedsięwzięcia.

copyright © 2009 Krzysztof Wojnarowski
PROJEKT: www.webarte.pl